Kdo jsme Kdo jsme Kdo jsme Kdo jsme Kdo jsme

Kdo jsme?
Jsme kluci ve věku od 8 do 21 let. Každý jsme začínali ve svém klučičím klubu, který jsme si sami založili. Ze začátku nám dělal patrona jeden rodič. Patron je důležitý, protože bez něj se nedá jezdit na výlety. Jinak ale program klubových schůzek a i dalších akcí si děláme sami. Nyní nám patrony dělají starší z nás.

Začalo to Bratrstvem
Začalo to Bratrstvem, které začínalo před asi 14 lety jako parta čtyř kluků - Pavla a tří Michalů. Tato parta se rozrostla o tři bratry - Michala, Pavla a Martina a jejich táta se stal patronem Bratrstva. Uskutečnil se první výlet a hlásili se další kluci. Brzy nás bylo kolem 16. V té době jsme se stali turistickým oddílem Klubu českých turistů (nejprve oddílem odbotu turistiky TJ Jižní Město Chodov).

Jsme správní kluci
Protože jsme správní kluci, stáli jsme při založení Sdružení klubů správných kluků ČR. Jeho členy jsme se stali proto, že nám dává naprostou volnost v naší činnosti. Máme své střediska, která jsou samostatná. Od nich nikdo nechce žádné zbytečné papírování. Z ústředí nám občas chodí nějaké ty metodické pokyny, z nichž si vybereme to, co nás zajímá a baví.
Sdružení klubů správných kluků ČR (SKSK ČR) se časem přejmenovalo na Sdružení klubů správných kamarádů ČR, protože se do něj zapojily i holky. Protože my jsme nadále samí kluci, zůstáváme i nadále středisky klubů správných kluků (stanovy to dovolují).
Bližší informace o SKSK ČR najdete
zde.

Jak vznikli Tuláci?
Středisko Tuláci vzniklo až později. My kluci z Bratrstva jsme odrostli, bylo nám tak mezi 17 až 19 lety. Tehdy zaniklo už dříve existující středisko Tuláci, které působilo v Praze. My jsme prázdné středisko převzali a založili jsme v něm pár klubů z part z okolí Prahy.

Jak to tedy vypadá dnes?
Bratrstvo je pražské středisko, ve kterém jsou dva kluby starších kluků (už plnoletých), kteří dělají patrony Tulákům. Máme tu ale i pár pražských klubů mladých kluků. V Tulácích je potom několik klubů z okolí Prahy. Kluby ale hlavně kluky, kteří jsou jejich členy Ti představíme na těchto stránkách.

Mlsoun 30. 11. 2001

Zpět