Tuláci - klub in memorian

          Klub Tuláci vznikl jako ustavující člen SKSK ČR s číslem 3 v roce 1992. Původně to byla parta Bratrstvo. Jeho patronem byl Vašek Fabián, velitelem Pavel Čech - Praotec. V tomto klubu bylo jádro původního Bratrstva - Praotec, Tesák, Pásmák a Míša. Dále tu byli vaškovi synové Hadimrška, Michal a Martin Fabiánovi. Počet členů klubu doplnili dva bratři Míla Novák - Mlsoun a Filip Novák. V tomto složení vydržel klub až do konce roku 1993.
          Od roku 1994 došlo v klubu ke změnám. V rámci střediska Bratrstvo vznikl další nový klub Jestřábi a do něj přešli někteří členové z Tuláků. Zůstali zde čtyři zakládající členové Bratrstva a nováček Mirek Mikuláš.Tento stav vydržel opět dva roky, tedy do konce roku 1995.
          V průběhu roku 1995 došlo v Bratrstvu k několika tragickým událostem. Začalo to úrazem Kuby Jeřábka z Poutníků (už v roce 1994). Zhruba rok na to tragicky zahynul při dopravní nehodě na kole Písmák a spolu s ním Míša. To odstartovalo řetězec záhadných a složitých událostí a následně zemřel Kuba, který se dozvěděl o smrti svých kamarádů a jeho stav byl po jeho úrazu (úraz mozku) takový, že ho postihla mozková mrtvice a protože mu nebyla poskytnuta zavčas první pomoc, zemřel. Následovala tragická smrt jeho mladšího bratra Marka (také z Poutníků), záhadné zmizení Praotce, Tesáka a Pavla Mareše (také z Poutníků). Patronka Poutníků Věra podlehla infarktu a asi dva měsíce na to zemřel na rakovinu Míla Zíka (rovněž z Poutníků).
          Na památku těchto tragicky zahynulých byl klub 3. KSK Tuláci prohlášen za klub in memorian. Mirek Mikuláš byl přeregistrován do jiného klubu a sem byli přeregistrováni všichnu členové Bratrstva, který tento pro ně tragický rok nepřežili.

Jméno Přezdívka Datum narození
Věra Jeřábková   19. 4. 1959
Jakub Jeřábek Kuba 9. 3. 1979
Marek Jeřábek   8. 5. 1980
Pavel Čech Praotec 5. 12. 1978
Michal Holý Míša 16. 3. 1980
Michal Nováček Písmák 5. 10. 1980
Michal Tesař Tesák 26. 6. 1978
Míla Zíka   17. 3. 1979
Pavel Mareš   12. 6. 1978

          Pokud vás tento klub zajímá více, mějte strpení. Časem zpracujeme jeho historii ve formě Písmákova deníku a dále pak několika článků, objasňující podrobněji tragické události.


Zpět na stránku 1. St KSK Bratrstva